Arieşul Mihai Viteazu a pierdut cu Steaua, dar joacă pentru bronzul naţional U17

Juniorii de la CS Arieşul Mihai Viteazu au fost învinşi astăzi, cu scorul de 6-49, de gazda turneului final sub 17 ani, Steaua Bucureşti. Aşa cum o arată şi scorul final, partida a fost la discreţia echipei bucureştene, campioana en-titre a României la această categorie de vârstă.

ariesul-mihai-viteazulÎn ciuda eşecului usturător rugby-iştii de la Arieşul Mihai Viteazu vor disputa, duminică, finala mică a turneului, în compania echipei care va ocupa poziţia secundă în cealaltă grupă a competiţiei. Clujenii şi-au asigurat prezenţa în finala pentru medaliile de bronz a întrecerii graţie victoriei, cu scorul de 19-16, în partida cu RCM Galaţi.

Învingătoarea din meciul de astăzi, Steaua Bucureşti, va juca tot duminică, finala Campionatului Naţional de rugby sub 17 ani, în compania formaţiei care va ocupa locul I în grupa albastră. Toate meciurile turneului final se joacă pe terenul 5 din Complexul Sportiv Ghencea.

sursa foto: frr.ro