Rugby-istele de la U, o victorie, două înrângeri şi locul III

Turneul al II-lea din cadrul Campionatului Naţional de rugby feminin s-a desfăşurat la sfârşitul săptămânii trecute, la Braşov, şi a fost câştigat de CS Poli Iaşi. Fetele de la Universitatea au terminat competiţia pe poziţia a III-a, obţinând o victorie, scor 31-12, cu God Corporation Roşia Monată, echipă ce a terminat pe ultima poziţie a clasamentului, etapei a II-a.

rugby-femininÎn celelalte două partide clujencele au pierdut cu 5-22, meciul cu CSU Agronomia, respectiv 0-29, în faţa câştigătoarei turneului CS Poli Iaşi. După două etape CS U Cluj a acumulat câte 5 puncte, în fiecare turneu, terminând de fiecare dată pe poziţia a III-a. Anul trecut, la prima participare în Campionatul Naţional de rugby feminin în 7, Universitatea a terminat pe locul 2. Pentru sezonul 2013 studentele au ca obiectiv clasarea pe podium.