Rugby-ştii clujeni Boar şi Gal, au înfruntat Calvisano. Lupii au fost eliminaţi din Amlin Cup

Echipa masculină de rugby Lupii Bucureşti, cu Romulus Boar şi Gsaba Gal în teren, au pierdut, în această după amiază, cu scorul de 20-34, meciul cu Calvisano, din etapa a V-a a grupei a 4-a a Cupei Amlin şi au ratat calificarea în sferturile de finală ale celei de a doua competiţii continentale de rugby.

lupiiRomânii au condus vreme de 39 de minute pe tabela de marcaj însă, cu scorul de 17-13. În ultimele secunde ale primei reprize italienii au înscris o încercare, transformată şi au preluat conducerea (20-17). În partea secundă au fost trimişi în teren şi clujenii Romulus Boar de la U şi Csaba Gal de la Ştiinţa Baia Mare.

Nepregătiţi fizic, Lupii au cedat iniţiativa şi au pierdut în final la o diferenţă de 14 puncte (20-34). Pentru a mai spera într-o calificare în sferturile competiţiei românii erau obligaţi să învingă pe terenul fostei campioane a Italiei. În ultimele două etape din Amlin Cup, Lupii Bucureşti vor întâlnii formaţiile Bath şi Agen.